Relacja z Pikniku Rodzinnego

 

W sobotę 27 maja br. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu w Braniewie zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego dnia odbył się kolejny Piknik Rodzinny w ramach XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny dla rodzin zastępczych, osób niepełnosprawnych oraz mieszkańców powiatu braniewskiego. Hasłem przewodnim tegorocznego pikniku było „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”. Głównym organizatorem pikniku było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Braniewie. Partnerzy to:

 • Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Braniewie,
 • Powiatowy Dom Dziecka „Słoneczne Wzgórze” we Fromborku,
 • Środowiskowy Dom Samopomocy we Fromborku Caritas Archidiecezji Warmińskiej,
 • Warsztaty Terapii Zajęciowej we Fromborku Caritas Archidiecezji Warmińskiej,
 • Miejski Ośrodek Pomocy Społeczne w Braniewie,
 • Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze,
 • Braniewskie Stowarzyszenie Abstynenckie.

Bogaty program pikniku sprawił, że teren MOS-u wypełnił się tłumem ludzi. Mieliśmy okazję gościć Pana Stefana Kołuckiego Dyrektora Departamentu Polityki Senioralnej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na piknik przybyły rodziny zastępcze z długoletnim stażem sprawowania rodzinnej pieczy zastępczej wraz ze swoimi podopiecznymi a także przedstawiciele placówek udzielających wsparcia dzieciom w pieczy instytucjonalnej oraz osobom niepełnosprawnym. Piknik rozpoczął się częścią oficjalną i powitaniem gości Następnie oficjalnie wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym pt. „Zdrowo i wesoło spędzam czas z rodziną”. Wszystkie prace zostały nagrodzone.

Podczas pikniku na gości czekało mnóstwo atrakcji. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyła się gra terenowa, pokaz tresury psa, gry i zabawy sportowe prowadzone przez współorganizatorów. Niecodzienną darmową atrakcją były również przejażdżki konne. Dużym zainteresowaniem okazały się także pojazdy z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, wozy strażackie z jednostek Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz motocykliści Juraja. Uwagę przyciągnęło stoisko 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie, w którym dzieci mogły poznać pracę żołnierza oraz aktywnie włączyć się w proponowane gry i zabawy przygotowane przez instruktorów Klubu Wojskowego. Ponadto uczestnicy pikniku mogli wykazać się kreatywnością oraz swoimi zdolnościami plastycznymi poprzez tworzenie pięknych bukietów i broszek dzięki warsztatom zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Żelaznej Górze. Sporo emocji wywołały także konkursy organizowane przez partnerów pikniku. Najmłodsze dzieci, których na pikniku nie brakowało, ustawiały się w kolejce do malowania twarzy. O to, by uczestnicy zabaw, konkursów i pokazów nie byli głodni zadbali sponsorzy oferując bigos, kiełbaski z ogniska, ciasta, bułki i napoje. Podczas pikniku klaun wręczał dzieciom słodycze i balony. Na wszelką pomoc można było liczyć ze strony harcerzy, którzy pomagali w prowadzeniu imprezy. Należą się wielkie podziękowania dla młodzieży z Rodzinnego Domu Dziecka CARITAS w Braniewie za obsługę grilla i pomoc w porządkowaniu terenu po zakończeniu pikniku. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, a zwłaszcza rodzinom zastępczym, dzieciom i osobom niepełnosprawnym, którzy aktywnie włączyli się w zabawę. Podziękowania należą się również wszystkim osobom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji pikniku.

Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili:

 1. Braniewsko- Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku. Oddział w Braniewie
 2. 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej im. Króla Polski Stefana Batorego w Braniewie
 3. Komenda Powiatowa Policji w Braniewie
 4. Urząd Celno-Skarbowy w Olsztynie, Oddział w Braniewie
 5. Ochotnicza Straż Pożarna w Braniewie
 6. Państwowa Straż Pożarna w Braneiwie
 7. Administracji Budynków Komunalnych w Braniewie
 8. Pan Jerzy Charzyński „Empegieka” w Braniewie
 9. Lokalna Grupa Rybacka Zalew Wiślany
 10. Pan Paweł Szakiewicz
 11. Pan Stanisław Jasina – Pośrednictwo finansowe i ubezpieczeniowe „PERFECT”
 12. Państwo Małgorzata i Mirosław Ławrukajtis – Piekarnia Warmińska w Braniewie
 13. Centrum Azjatyckie w Braniewie
 14. Pan Stanisław Misiura PSB Mrówka
 15. Salon Play
 16. Salon Orange
 17. Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział w Braniewie
 18. Millennium Bank
 19. SKOK Piast, Oddział Braniewo
 20. H. Marionex
 21. Księgarnia Akapit S.C. w Braniewie
 22. Bank Żywności w Olsztynie
 23. Pani Ewa Grudzka. Przedszkole Niepubliczne Nr 1 w Braniewie
 24. Pan Marek Adamek Bricomarche w Braniewie
 25. Państwo Waldemar i Agnieszka Ilscy Firma Furnival Meble
 26. Pan Kamil Myszka
 27. Pan Andrzej Muś
 28. Firma REMAL w Braniewie

Zapraszamy wszystkich do naszej galerii, gdzie można zobaczyć zdjęcia z tego co się działo na naszym pikniku. Już dziś zapraszamy na kolejny przyszłoroczny Piknik Rodzinny. Do zobaczenia.

Poniżej relacja z Pikniku Rodzinnego:

Podobne tematy

Accessibility
Zamknij