XX Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

Pogoda w sobotnie przedpołudnie wbrew przewidywaniom meteorologicznym zaskoczyła nas miło słońcem i temperaturą, która zachęciła rodziców i ich pociechy do wspólnej zabawy podczas Powiatowego Pikniku zorganizowanego z okazji XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, w dniu 26.05.2018 rok, w godz. od 10.00 do 14.00

W sobotę na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu w Braniewie dla mieszkańców powiatu braniewskiego, a przede wszystkim dla rodzin zastępczych, ich podopiecznych oraz osób niepełnosprawnych tradycyjnie już odbył się jak corocznie Piknik Rodzinny z okazji Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, którego głównym organizatorem był Powiat Braniewski oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W tym roku impreza była bardzo udana gdyż z każdym rokiem mamy większe doświadczenia i umiejętności, wybieramy te formy zabaw i atrakcji, które cieszyły się w latach ubiegłych największym powodzeniem wśród uczestników. Impreza w 2018 roku była możliwa do zorganizowania w tak atrakcyjnym formacie tylko dzięki współorganizatorom.

Współorganizatorzy tegorocznych DNI RODZINY to: Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Katolicki Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży, Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Braniewie, Powiatowy Dom Dziecka we Fromborku, Środowiskowy Dom Samopomocy we Fromborku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze, Warmińsko-Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego – Centrum Edukacji w Braniewie, Warsztaty Terapii Zajęciowej we Fromborku.

Hasło przewodnie tegorocznego pikniku to: „Rodzina, Dom, Ojczyzna”. Na piknik przybyły rodziny zastępcze z długoletnim stażem sprawowania rodzinnej pieczy zastępczej wraz ze swoimi podopiecznymi, a także przedstawiciele placówek udzielających wsparcia dzieciom w pieczy instytucjonalnej oraz osobom niepełnosprawnym. Nie zabrakło również rodzin z naszego powiatu, które wraz z dziećmi spędziły wspólnie swój sobotni wolny czas. To był czas zabawy ale też integracji rodzin i ich członków jak i naszej lokalnej społeczności.

Piknik rozpoczął się częścią oficjalną i powitaniem gości. Wszystkie zgromadzone osoby zostały powitane przez: Kierownika PCPR Panią Małgorzatę Dunajską, Starostę Powiatu Braniewskiego Pana Leszka Dziąga oraz Burmistrz Miasta Braniewo Panią Monikę Trzcińską. W dalszej kolejności wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym pt. „Rodzina, Dom, Ojczyzna.” Wszystkie prace zostały nagrodzone. Przybyłe osoby zostały zaproszone do aktywnego udziału w szeregu przygotowanych atrakcji.

Podczas rodzinnego pikniku można było wziąć udział w licznych konkursach. Dzieci z pewnością nie mogły narzekać na nudę, przygotowano: przeróżne gry i zabawy z animatorami, dmuchane zamki, trampoliny, przejażdżki końmi, zabawa strącania Piniat. Chętni mogli obejrzeć wóz strażacki, radiowozy policyjne – ogromną radość dzieciom sprawiało włączenie sygnału alarmowego, użycie megafonu radiowozu policyjnego. Na stoisku przygotowanym przez 9 Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej w Braniewie dzieci mogły poznać pracę żołnierza oraz aktywnie włączyć się w proponowane gry i zabawy przygotowane przez instruktora Klubu Wojskowego. Niemal przez cały czas trwania imprezy odbywały się przejażdżki na koniach, kucykach oraz motocyklach. Uczestnicy pikniku mogli wykazać się kreatywnością oraz swoimi zdolnościami plastycznymi poprzez tworzenie pięknych bukiecików, laurek okolicznościowych oraz zdobienie babeczek. Najmłodsze dzieci ustawiały się w kolejce do malowania twarzy oraz po watę cukrową. Po wyczerpującej zabawie można było zregenerować siły, zjadając gorący bigos, pyszne ciasta wypiekane przez współorganizatorów, bułki słodkie z serem, pączki i inne wypieki przekazane w ogromnej ilości przez Piekarnię Warmińską, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Były ciągłe kolejki do wypiekanych non stop gofrów i wydawanych porcji lodów przez Santos Cafe Braniewo oraz do stoiska z watą cukrową obsługiwaną przez wolontariuszy- rodzinę zastępczą Państwa Cieślik. Słodkości można było popić napojami przygotowanymi przez organizatorów.

To był wspaniały dzień, piękna pogoda, rodzinna atmosfera, moc atrakcji, kolorowe balony, które czasami odfruwały w siną dal, lody, gofry, wata cukrowa…. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego pikniku! Poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu nawiązujemy silne relacje rodzinne.

Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili:
1. Zarząd Dróg Powiatowych w Braniewie
2. Braniewsko – Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku. Oddział w Braniewie
3. 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej im. Króla Polski Stefana Batorego w Braniewie
4. Komenda Powiatowa Policji w Braniewie
5. Państwowa Straż Pożarna w Braniewie
6. Administracji Budynków Komunalnych w Braniewie
7. „Empegieka” w Braniewie
8. Lokalna Grupa Rybacka Zalew Wiślany
9. Pan Paweł Szakiewicz
10. Państwo Małgorzata i Mirosław Ławrukajtis – Piekarnia Warmińska w Braniewie
11. Centrum Azjatyckie w Braniewie
12. Pan Stanisław Misiura PSB Mrówka
13. Salon Play
14. Salon Orange
15. Millennium Bank
16. SKOK Piast, Oddział Braniewo
17. Księgarnia Akapit S.C. w Braniewie

Zapraszamy wszystkich do naszej galerii, gdzie można zobaczyć zdjęcia z tego co się działo na naszym pikniku. Już dziś zapraszamy na kolejny przyszłoroczny Piknik Rodzinny. Do zobaczenia.

Podobne tematy

Accessibility
Zamknij