„Powrót do zdrowia, powrót do pracy”

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje projekt pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” (POWRÓT DO ZDROWIA, POWRÓT DO PRACY).

Projekt jest skierowany do osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu i wymagają przekwalifikowania, a także do osób, które nigdy nie pracowały, a chcą zdobyć zawód i podjąć pracę dostosowaną do ich możliwości zdrowotnych.

Trzymodułowa rehabilitacja kompleksowa (moduł zawodowy, moduł medyczny, moduł psychospołeczny) odbywa się w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej. Długość pobytu w Ośrodku jest uzależniona od czasu trwania kursu zawodowego jaki uczestnik wybierze wraz z doradcą zawodowym (ok. 6 miesięcy). Projekt dla uczestników jest bezpłatny.  

Rekrutacja odbywa się poprzez PFRON – należy zadzwonić na numer 22 50 55 600 lub napisać ork@pfron.org.pl

Po kontakcie PFRON wysyła formularze, które należy wypełnić i odesłać do PFRON (Al. Jana Pawła II 13, 00-828 Warszawa), następnie ustalany jest termin komisji kwalifikacyjnej (lekarz i psycholog). Po pozytywnym orzeczeniu uczestnik zostanie zaproszony do Ośrodka Rehabilitacji Kompleksowej.

Wszelkie informacje dotyczące projektu można uzyskać pod nr telefonu bądź linkiem:

Infolinia: (22) 50 55 600

Adres email: ork@pfron.org.pl

www: rehabilitacjakompleksowa.pfron.org.pl

 

do pobrania:

  1. Folder przygotowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych opisujący projekt o nazwie „Powrót do zdrowia powrót do pracy”
  2. Formularz zgłoszeniowy do projektu o nazwie „Powrót do zdrowia powrót do pracy”

 

Ostatnie wpisy

Accessibility
Zamknij