Nabór wniosków na turnusy rehabilitacyjne, środki pomocnicze i ortopedyczne i sprzęt rehabilitacyjny, likwidacje barier architektonicznych w komunikowaniu się oraz technicznych

System Obsługi Wsparcia to nowoczesna platforma, za pomocą której osoby niepełnosprawne mogą elektronicznie składać wnioski o wsparcie finansowane przez PFRON, dystrybuowane przez jednostki samorządu terytorialnego, w tym m.in. na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych likwidacje barier architektonicznych w komunikowaniu się oraz technicznych.

Dzięki Systemowi SOW aplikowanie o środki PFRON możliwe jest bez wychodzenia z domu i poza godzinami pracy urzędów (w praktyce 24 godziny na dobę), dając istotną przewagę nad tradycyjną formą papierową, która wymaga osobistego stawiennictwa w urzędzie.

 

Wniosek można złożyć w systemie SOW (kliknij tutaj).

 

Osoby , które nie posiadają podpisu elektronicznego ani profilu zaufanego bądź mają trudności w korzystaniu z narzędzi elektronicznych,  mogą udzielić pisemnego pełnomocnictwa wybranej przez siebie osobie i od tej pory pełnomocnik może składać wnioski w systemie SOW w ich imieniu.

 

Wzór Pełnomocnictwa PDF [pdf, 99.51 kB] DOC [doc, 15.76 kB]

 

Wzór odwołania Pełnomocnictwa PDF [pdf, 102.32 kB] DOC [doc, 17.8 kB] 
W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do korzystania z portalu edukacyjno-informacyjnego, platformy  e-learningowej oraz kontaktu z Infolinią SOW pod numerem: 800 889 777 czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00 lub Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Braniewie pod nr telefonu 55 6444 39 55 wew. 201, w godzinach 7.00 – 15.00.

Ostatnie wpisy

Accessibility
Zamknij